facebook przystanekdebina

+48 722 098 197

REZERWACJA

GDZIE WYJECHAĆ NA WAKACJE ?
- UROKLIWE OKOLICE DĘBINY

Dębina, to urokliwa okolica zapewniająca moc atrakcji. Cisza i wypoczynek na plaży, wiatr wznoszący dla lubiących paralotnie. Do tego piękne zachody słońca, las bogaty w grzyby i runo leśne.W pobliżu jezioro Gardno i Słowiński Park Narodowy - idealne miejsce z wyznaczonymi trasami rowerowymi dla lubiących aktywny wypoczynek. A dla wszystkich szukających miejsca na leniuchowanie na wakacjach szum morza i ciepły piasek ... urokliwa, zaciszna plaża.

Pozwól porwać się marzeniom - Przystanek Dębina.

DAJ SIĘ PONIEŚĆ - PARALOTNIE

... o klifie w Dębinie i wykorzystaniu jego naturalnego wzniesienia dla paralotniarzy napisano już wiele książek.My zachęcamy do przekonania się, jakie fascynujące jest latanie. Może połkniesz bakcyla paralotniarstwa. Oglądając morze i plażę z innej perspektywy będziesz mógł wybrać gdzie jest Twoje miejsce. Wiele z teorii i praktyki dowiesz się od Waldemara Janiszewskiego, który od lat prowadzi AQUILA Paralotnie, a na www.aquila.net.pl poznasz szczegóły oferty szkoleń dla paralotniarzy. A jak już wylądujesz to koniecznie pieszo lub rowerem sprawdź co kryją lasy dębowe i Słowiński Park Narodowy.

DĘBOWE LASY PEŁNE GRZYBÓW - TUTAJ CZAS PŁYNIE INACZEJ

Nasze apartamenty leżą w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. Został on umieszczony w międzynarodowej sieci obszarów chronionych, a dla nas jest to miejsce gdzie można obcować z drzewami i zwierzyną leśną. Wytyczone trasy rowerowe pomogą poznać wiele atrakcji z perspektywy dwóch kółek, a dla miłośników nordic-walking leśne ścieżki to doskonały teren do spacerów.

JEZIORO GARDNO
- A MOŻE NIE TYLKO MORZE

Jezioro Gardno to przybrzeżne jezioro na Wybrzeżu Słowińskim na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Od morza oddziela je piaszczysta mierzeja. Jeśli marzysz  o pływaniu kajakiem lub żaglówką - tutaj również znajdziesz taką możliwość. Wody jeziora Gardno, jak większość polskich jezior, przyciągają również amatorów freedivngu czyli nurkowania na zatrzymanym oddechu.

SKANSEN W KLUKACH - SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY

Muzeum Wsi Słowińskiej

Informacje o wsi położonej po zachodniej stronie Jeziora Łebsko datuje się już na XVII wiek. Mieszkańcy byli ludnością słowiańska, która dość szybko uległa germanizacji, jednak Słowińcy do końca zachowali poczucie własnej tożsamości i odrębności etnicznej.

Po II wojnie światowej Słowińcy uznani za Niemców musieli opuścić swoje domy i wyemigrować.
W Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach kultywowana jest pamięć o istnieniu społeczności słowińskiej
o ich tradycjach, wierzeniach i obyczajach.

Skansen w Klukach

Domy i zabudowania gospodarcze w skansenie wybudowane są w technologii konstrukcji szkieletowej, charakterystycznej dla tych okolic. W pomieszczeniach przechowywane są pamiątki, obrazy, meble oraz narzędzia.W latach 70. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku utworzyło
w Klukach duże muzeum na wolnym powietrzu. I tak z czasem na dziesięciu hektarach odtworzono układ domostw i zagród gospodarczych oraz studni, pieców chlebowych i piwnice.

Imprezy etnograficzne organizowane przez Muzeum Regionalne pozwalają turystom zobaczyć jak żyły ludy zamieszkujące niegdyś wsie nad jeziorami Łebsko i Gardno.

Jedną z większych atrakcji jest święto związane z tradycją wydobycia torfu czyli "Czarne Wesele" będące świetnym uzupełnieniem nadmorskich atrakcji, ale również można upiec chleb, ulepić garnek czy upleść sieć.

Rozwijajmy wiedzę na temat ciekawych miejsc w Polsce, aby cudze chwalić ale i chwalić i podziwiać swoje.

Zapraszamy bez zwierząt

REZERWACJA

tel. +48 722-098-197

Dębina, ul. Limbowa 5

przydanek@gazeta.pl